התחזקות איספורט ברוסיה ואוקראינה

תקציר

אירועים
admin

הטורנירים של נובמבר: Wolvesden

כל הטורנירי האיספורט של חודש נובמבר! היי זאבים!נציג לכם את כל הטורנירים הידועים לנו ואיך תוכלו להכנס ולהרשם אליהם כדי שתוכלו להשתתף!החל מהיום כל חודש

קרא עוד »
חדשות משחקים
admin

LoR: Louisiana Lux

כתב: מרטין – Ozzmosis היום אני גאה להציג את היצירה שלי שאני קורא לה Louisiana Lux, גאה שהספקתי ליצור את הדק לפני שמוגוואי פירסם אותו

קרא עוד »
אירועים
admin

הטורנירים של אוקטובר: Wolvesden

כל הטורנירי האיספורט של חודש אוקטובר! היי זאבים!נציג לכם את כל הטורנירים הידועים לנו ואיך תוכלו להכנס ולהרשם אליהם כדי שתוכלו להשתתף!החל מהיום כל חודש

קרא עוד »

היי לכל הקוראים שלנו,
השבוע קראו 2 מקרים חשובים בתחום האיספורט בעולם, ספציפית באסיה במדינות: אוקראינה ורוסיה.
נספר לכם מה קורה בכל אחד מהם ובסוף איך זה משפיע על העולם לדעתינו ומה ההשלכות של זה שנוגעות גם בנו.

נתחיל מאוקראינה

לפני שלושה ימים ב9 בספטמבר אוקראינה קיבלה הכרה רשמית לאיספורט. איגודי אספורט אוקראינים דחקו בהכרה כספורט: פדרציית האספורט האוקראינית (UESF), שהגישה את המסמכים הרלוונטיים להכרה בספורט כספורט רשמי במשרד הנוער והספורט, והאיגוד הסייבר המקצועי האוקראיני (UPEA) .

"אנחנו לא יכולים להתעלם מתופעה זו מכיוון שהספורט מתפתח מהר מאוד בכל העולם. התעניינות הקהל גוברת מדי חודש וכך גם מעורבות האוכלוסיה שלנו ", הסביר שר הנוער והספורט של אוקראינה ואדים גוטזיט על ההחלטה בשחרור. "אנחנו רוצים שילדינו, שכבר נמצאים רוב הזמן במחשב, לא יתמכרו למשחק, אלא יוכלו להפוך את התחביב שלהם לתחרות אינטלקטואלית.

" לטענת ה- UESF, הארגון עבד על הכרה בספורט אלקטרוני במשך יותר משנה בשיתוף פעולה עם משרד הנוער והספורט, איגוד הספורט הבינלאומי (IESF) ומשרדיו האזוריים. UESF, שהוא חבר ב- IESF, הוקם בשנת 2018 ופעיל בשדולה בליווי וארגון אירועים וטורנירים. הארגון הוא יורשו הבלתי רשמי של הפדרציה האוקראינית שהוקמה בשנת 2003 בספורט הסייבר (FCSU), שאינה פעילה מאז 2017.

באוגוסט נפגש שר קבינט השרים של אוקראינה עולה נמצ'ינוב, שר הנוער והספורט הקודם, עם מייסד UPEA, אלכסנדר כוכנובסקי, עם סמנכ"ל הכנסת, אולה ריבלקה, כדי לדבר על מעמדו של ענף ספורט רשמי בתחום האספורט ואסטרטגיות השקעה ארוכות טווח.

לתשתית הליווי האוקראינית. קוקאנובסקי, שהקים גם את ארגון הספורט האוקראיני נטוס וינצ'ר ואת פלטפורמת התשתית של הספורט DreamTeam, רכש לאחרונה את מלון דניפרו בבירת אוקראינה בקייב תמורת 1.1 מיליארד דולר ארה"ב (39.5 מיליון דולר) כדי להפוך אותו למלון "איספורט מוכן" כחלק ממגדל גדול יותר פרויקט פיתוח ליווי בעיר.

ומה קורה ברוסיה?

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הביע את תמיכתו ברעיון לקיים טורנירי אספורט בבתי ספר ברוסיה במהלך השיעור הפתוח בכל הרוסים. על פי דוחות, האיספורט הוא רשמי "בחוק".

רוסיה הייתה בין המדינות הראשונות בעולם שהכירו רשמית בספורט כתחום ספורט עוד בשנת 2016 וכעת נקטה בצעדים נוספים להטמעת תרבות הליווי יחד עם ענפי הספורט המסורתיים בתכניות הלימודים בבית הספר.

על פי הדיווחים, פוטין הכשיר לגיטימציה לליווי בבתי ספר אשר "יתרמו להשמדת קלישאות במוחם של הורים רבים שמשחקי מחשב הם רוע טהור." פוטין הדגיש את העובדה שליווי "שימושי מאוד" רק אם הטורנירים נערכים בצורה הטובה ביותר.

זה מצביע על העובדה שבתי ספר יקבלו שדרוג מלא מבחינת החומרה. החומרה הכי פחות אפשרית שיכולה לתמוך במשחקים שיושמעו בגרפיקה ראויה תשמש בכדי לעמוד ב"איכות הטורנירים" שפוטין הדגיש בנאומו.

מכיוון שהטורנירים מתבצעים ברשת והספורט רק עולה מיום ליום, גורם המגיפה רק עזר להגביר את ענף הספורט עוד יותר. הצמיחה ניכרת ככל שיותר שחקנים פעילים במשחק עם הזמן הפנוי הנוסף וצפייה בפלטפורמות סטרימינג זינקו.

דוגמה לצפייה היא גמר ה- LEC שבו הצפייה במקביל הגיעה לשיאה מיליון צופים. מהלך זה של הנשיא פוטין יסייע לתעשיית הספורט לצמוח ברוסיה ולקבוע רמה עממית עבור שחקנים עתידיים המעוניינים לבחור במשחק כמקצועם כבר מגיל צעיר מאוד.

איך זה קשור אלינו?

הכל קשור אחד לשני, יותר מדינות מידי שנה נפתחות לתחום באופן רשמי ונכנסות לחיזוק התעשייה.
כמו אוקראינה היא נכון לעכשיו המדינה האחרונה שנכנסה לעולם באופן רשמי , אבל איספורט התחיל להיות מקובל מ2003 בסין. משם התחום התפתח ולא מפסיק, והכל נחשב עדיין בהתחלה!
מה שקורה בעולם זה המצב שאנחנו עושים מעמצים ביחד עם גופים שונים שיגיע לארץ, כאשר בישראל יקירו באיספורט כספורט תחרותי ונוכל לקדם אותו חזק יותר עם תחרויות , אירועים , תכניות שקשורות לזה ועוד.

יש לכם קשר בתחום ואתם רוצים לקדם אותו איתנו – פתחנו קבוצה בלינקדין שמטרתה לחבר את העוסקים במלאכה בארץ כדי להקים פרוייקטים ולהגדיל את החשיפה : Esport Business Israel

מעוניינים להכנס לתחום ולעזור לו לגדול? צרו קשר איתנו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן